Przepisy dla dziecka, zdrowe odżywianie najmłodszych.

Każdy z młodych rodziców gotując obiad zastanawia się czy to, co gotuje na pewno smakuje domownikom, lecz jeśli wśród nich znajduje się także mały bobas, sprawa zaczyna się nieco komplikować, a myśli rodzica kucharza również nabierają nieco innego charakteru. Przygotowując posiłek przeznaczony dla dziecka należy gotować go oddzielnie oraz według innych norm i wskaźników. To zapewne smaczne i jakże potrzebne jedzenie dla naszego dziecka, gdyż reguluje ono perystaltykę całego układu pokarmowego.

Odpowiedni wiek, a dieta dziecka


Częstym pytaniem, jakie pada z ust młodych rodziców jest zaadresowane do dietetyków, a także lekarzy. Dotyczy ono wieku, jaki powinno osiągnąć dziecko, aby mogło spożywać ten sam posiłek, który zostaje przygotowany dla starszych domowników. To nie tylko ułatwi pracę rodzicom, ale także pozwoli powoli przyzwyczaić malucha do samodzielnego jedzenia normalnych posiłków. Jeśli podejmiemy taką decyzję bobas powinien mieć około 7-8 miesięcy.


Kiedy dziecko może zacząć jeść normalne posiłki?


W tym etapie życia organizm naszej pociechy jest już w pełni przystosowany do spożywania zwykłych domowych posiłków. Początkowo nie należy przesadzać z gotowaniem jak dotychczas. Mamy tu na myśli znaczne ograniczenie przypraw dodawanych do zup oraz innych posiłków, gdyż zawierają one w sobie dużą ilość składników chemicznych, których nadmiar może poprowadzić do wywołania zgagi, wrzodów żołądka, a także wystąpienia nadżerek w jelitach. Ten szereg zagrożeń, choć towarzyszy przede wszystkim życiu malucha, także może pojawić się w naszym, jeśli nie zaczniemy się zdrowo odżywiać. Jedzenie, jaki wraz z nami będzie spożywał maluch nie powinno być przesycone także składnikami, które uchodzą za ciężkostrawne.

Preferowane potrawy w trakcie diety dla dzieci


Powinny być to przede wszystkim potrawy lekkie doprawiane nie wyżej omawianymi przyprawami z dużą ilością składników chemicznych, ale ziołami, a czasem szczyptą soli czy pieprzu. Zupa powinna być bogata w wiele warzyw typu brokuły, ziemniaki czy cebula. Jeśli przygotowujemy drugie danie nasze pociechy zapewne najchętniej spożyją ryż, fasolę oraz ziemniaki oczywiście, także bez nadmiaru przypraw i innych dodatków. Jeżeli mowa o drugim daniu to z całą pewnością powinno w nim zabraknąć surówki. To podstawowe źródło witamin, które starsze dzieci oraz dorośli powinni spożywać jak najczęściej nie jest zbyt odpowiednie dla naszego bobasa. Surówki czy to owocowe czy warzywne wymagają dobrego i najlepiej pełnego uzębienia, czego naszym pociechom zazwyczaj jeszcze brakuje. Dziąsła malucha nie powinny być narażone na podrażnienia, gdyż może wiązać się to z bólem, czego z pewnością chcielibyśmy zaoszczędzić naszemu dziecku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz