Dieta Cholesterolowa - zasady i sposoby odżywiania!

Cholesterolowa - jest to najlepsza dieta, dzięki której skutecznie obniżysz poziom cholesterolu , a dodatkowo zmniejszysz zagrożenie wystąpienia rożnych chorób z tym związanych. Podwyższony poziom cholesterolu we krwi może spowodować niedokrwistość jakiegoś z narządów na przykład serca lub rozwinięcie się miażdżycy. Mówi się, że z cholesterolem nie ma żartów i faktycznie tak jest...gdyż jego zawyżone stężenie jest dla człowieka śmiertelnie niebezpieczne jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas. Osoby, u których ryzyko jest największe to osoby otyłe i ludzie spożywający duże ilości tłuszczów, zwłaszcza tych nasyconych. Do pewnego momentu poziom cholesterolu można znacznie obniżyć, a nawet sprowadzić do normy przy pomocy odpowiednio dobranej diety i ćwiczeń. W momencie gdy obudzisz się za późno zostanie Ci do dyspozycji tylko jeden ratunek-lekarstwa obniżające poziom cholesterolu.

Dieta Cholesterolowa - zasady, których należy przestrzegać.


Poniżej znajdziesz zasady, których należy przestrzegać podczas wdrażania i korzystania z diety gdyż tylko wtedy można osiągnąć satysfakcjonujące wyniki. Po pierwsze należy radykalnie zmniejszyć ilość spożywanych produktów zawierających cholesterol do ilości nie przekraczającej 300 mg. W tym celu należy nastawić się na dietę, w której skład między innymi będą wchodziły ryby ze słonych wód i owoce można gdyż zawierają one kwasy tłuszczowe. Warto także dostarczyć w tym czasie organizmowi tłuszcze wielonienasycone. Tłuszcze takie możesz znaleźć między innymi w olejach sojowych, słonecznikowych i kukurydzianych, a także produktach pochodnych i miękkich margarynach. Olej z oliwek zawiera jednonienasycone kwasy, które także obniżają poziom cholesterolu dlatego powinny znaleźć się w diecie antycholesterolowej. To czego powinno się wystrzegać to tłuszcze nasycone, które znajdują się w tłustym mięsie, pasztetach, kiełbasach, parówkach, przesolonych potrawach, wypiekach cukierniczych i maśle. Jeśli masz nadwagę to bardzo istotną sprawą jest zgubienie nadmiaru kilogramów gdyż nadwaga sprawia, że organizm ma małą tolerancję na glukozę, a stężenie cholesterolu jest większe.

PRODUKTY, POTRAWY I PRZETWORY, KTÓRYCH NIE WOLNO JEŚĆ PODCZAS NAJLEPSZEJ DIETY NA OBNIŻENIE CHOLESTEROLU.


  • Sos na bazie jajek, majonez, ciasta i wypieki z tłustymi polewami, fast foody, piwo, wódka i inne alkohole z wyłączeniem małej ilości czerwonego wina raz na jakiś czas, pełnotłuste i tłuste przetwory z mleka, słodzone napoje, potrawy sporządzane na tłustym mięsie i tłuszczu, chleby o dużej zawartości jaj, potrawy smażone na oleju, tłuste wędliny, masła, smalce, tłuste sery i żółtka jaj kurzych

PRODUKTY, POTRAWY I PRZETWORY, KTÓRE MOŻNA JEŚĆ RAZ NA JAKIŚ CZAS W NAJLEPSZEJ DIECIE NA OBNIŻENIE CHOLESTEROLU.


  • Zupa z zasmażką z mąki, przetwory nisko-tłuszczowe, pikantne przyprawy, ciastka z owsianki, biszkopciki, jasne chleby, różne orzechy, kapusta z mięsem nie za tłustym, kotlety schabowe, wołowina, sery nisko-tłuszczowe, marmolada, miód.

PRODUKTY, POTRAWY I PRZETWORY, KTÓRE WOLNO JEŚĆ PODCZAS DIETY NAJLEPSZEJ NA OBNIŻENIE CHOLESTEROLU.


  • Owoce w różnej postaci, pieczenie, potrawy na parze lub gotowane, warzywa w różnej postaci, oleje rzepakowe i z oliwy z oliwek, kopytka ziemniaczane, pierogi bez żółtek jaj, ryby, chudziutkie mięsa, makarony bez jajeczne, ziemniaczki, ryż i kasze, chude wędliny, wypieki z pełnego ziarna, przetwory mleczne o niskiej zawartości tłuszczu, herbata.

0 komentarze:

Prześlij komentarz