Dieta Owsiana - Dieta Owsiankowa, czyli jak skutecznie schudnąć!

Dieta owsiana - dzięki niej możesz szybko zrzucić kilka kilogramów. Jej działanie daje możliwość zmniejszenia wagi o jeden kg w ciągu 24 godzin. Polega ona na jedzeniu składającym się z mleka i płatków owsianych. Do dwóch litrów mleka 2% przygotuj owsiankę w ilości 6-7 łyżek stołowych. Produkty rozdziel na pięć porcji. Pierwszy zjedz około godziny 8.00 na miarę możliwości, a każdy następny w około trzy godzinnych odstępach czasowych Jako dodatek do owsianki można dodać garstkę otrębów pszennych. Szykując posiłek po zmieszaniu produktów należy chwilę odczekać tak by otręby nasączyły się mlekiem.

Dieta owsiana, pomocne rady żywienia:


W dniu diety nie należy spożywać schłodzonych napojów jest to wręcz warunkiem diety owsianej. Do gaszenia pragnienia najlepsza jest w tym dniu woda lub zioła parzone. Dzięki Otrembą pszennym organizm a dokładniej naczynia krwionośne zostają oczyszczone z zalegającego tłuszczu. Dieta ta pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu obniżając go. Lepiej funkcjonują jelita dzięki poprawie perystaltyki.

Jaki efekt daje nam dieta owsiana?


Jeśli chcesz utrzymać swoją wagę bez obawy, że spożywane przez Ciebie posiłki w ciągu tygodnia są ciężkostrawne stosuj dietę owsianą, a pozwoli Ci to na jedzenie rożnych dań i jednoczesne zachowanie sylwetki.

Zalety Diety Owsianej


Dieta owsiana jest dobra dlatego bo dzięki niej dostarcza się organizmowi dużą ilość błonnika, który odpowiada za pomniejszanie uczucia głodu, człowiek czuje się bardziej syty, a dodatkowo oczyszcza się wtedy organizm. Dieta ta odznacza się tym, że podczas jej stosowania nie powinno się odczuwać uczucia głodu jak to bywa zazwyczaj podczas stosowania innych diet. Dieta mało skomplikowana, jasna, nie trzeba przyrządzać jakichś skomplikowanych potraw. Jest nie droga. Odpowiednio stosując dietę owsianą można uzyskać nawet efekt zmniejszenia wagi o 2 kilogramy w ciągu tygodnia. Produkty owsiane w tym ziarna zawierają dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, białko, które organizm łatwo przetrawia, witaminy z grupy B6, aminokwasy, witaminy PP i E, potas wapń, jod i cząsteczki selenu.

Wady Diety Owsianej


Na skutek długotrwałego stosowania diety owsianej może wystąpić w organizmie człowieka niedobór pewnych witamin i minerałów. Posiłki są rutynowe i mogą się szybko znudzić, przejeść. Znudzenie posiłkami i niechęć do ich spożywania po pewnym czasie może wpływać na zmęczenie organizmu. Jedzenie płatków owsianych może wywoływać bóle brzucha i efekty wzdęć co wynika z kwasotwórczego charakteru owsianki.

Propozycja amerykańskiej diety owsianej długoterminowej


Pierwszy etap diety owsianej długoterminowej


Pierwszy etap trwa tydzień. Podczas tego okresu należy jeść jedynie owsiankę z chudym mlekiem w częstotliwości trzech, czterech porcji dziennie. Mleko można zastępować jogurtami naturalnymi. Płatki musli lub inne nie wchodzą w skład diety. Ilość kalorii dziennie dostarczanych organizmowi to około 1000 kcl.

Drugi etap diety owsianej długoterminowej


Drugi etap klaruje się na czas trzydziestu dni. W tym czasie można spożywać posiłki z normalnej diety jednak w skład dziennych pokarmów musi wchodzić posiłek z owsianki z chudym mlekiem lub jogurtem naturalnym. W tej fazie spożywa się trzy posiłki owsiankowe dziennie. Poza płatkami owsianymi dozwolone jest jedzenie owoców i warzyw nie więcej niż w ilości 100g dziennie. Na główne danie dnia można przygotować sobie rybę lub kurczaka. Takie menu daje około 1300kcl dziennie i nie należy przekraczać tej ilości kalorii.

Trzeci etap diety owsianej długoterminowej


Trzeci etap to czas, w którym powraca się do swojej normalnej diety. Należy pamiętać by odżywianie to było racjonalne. w tym czasie jednym z posiłków w ciągu dnia musi być owsiany, a dodatkowo należy zjadać jakąś owsianą przekąskę. Ostatnia faza jest niezwykle ważną i nie wolno w tym czasie zapominać o ćwiczeniach fizycznych, ruchu na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o płyny to przez cały cykl diety trzeba pić dużo wody, herbaty, a unikać słodzonych, gazowanych napojów. Ktoś kto nie jest gotowy na taki sposób prowadzenia diety powinien zacząć od wprowadzenia takiego jedzenia stosując dietę owsianą jeden dzień w tygodniu. Efekty są przemawiające gdyż po jednym dniu takiej diety można stracić nawet kilogram masy dlatego Ci którzy nie są do końca przekonani co do jej skuteczności dzięki takim dniom owsiankowym sami zobaczą jakie można uzyskać rezultaty podczas jej stosowania.

2 komentarze:

  1. Zainteresowała mnie ta dietka :) Az poszukałam w inny wiarygodnych źródłach i chyba się nastawie na podjęcie wyzwania. Polecam zajrzeć do wpisu http://wylecz.to/pl/zdrowy-styl-zycia/diety/czy-warto-sposowac-diete-owsiana.html Trochę wiadomości na ten i inny temat, polecam ! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zainteresowała mnie ta dietka :) Az poszukałam w inny wiarygodnych źródłach i chyba się nastawie na podjęcie wyzwania. Polecam zajrzeć do wpisu http://wylecz.to/pl/zdrowy-styl-zycia/diety/czy-warto-sposowac-diete-owsiana.html Trochę wiadomości na ten i inny temat, polecam ! :)

    OdpowiedzUsuń