Porady Fachowego Dietetyka - schudnij zdrowo i skutecznie!

Dietetyka, a skuteczne porady dla Pań: Dla Pań, które nie potrafią zrezygnować z jedzenia słodyczy, a chcą aby w ciało się mniej odkładało niezwykle cenna i przydatna będzie ta oto rada: Pamiętaj aby bezpośrednio przed wysiłkiem fizycznym nie jest wskazane spożywanie dużych ilości glukozy dlatego batonika, czekoladkę czy inna słodką przekąskę zawierającą glukozę najlepiej zjeść po wysiłku, który powinie trwać przynajmniej godzinę, najlepiej w ciągu dwóch godzin po zakończonym treningu czy ćwiczeniach. W tej sytuacji organizm potrzebuje szybkiej odbudowy glikogenu. Bardzo ważne jest by pamiętać o umiarze ponieważ gdy przesadzisz ze słodkościami, to mimo wykorzystania części pokarmu do odbudowy i regeneracji pewna jego ilość (nadmiar) odłoży się w postaci tłuszczu.

  • Jakie najlepiej spożywać węglowodany?


Decyduje o tym między innymi indeks glikemiczny, który pozwalana rozróżnienie, które produkty węglowodanowe spowodują szybki lub powolny wzrost stężenia glukozy we krwi po ich spożyciu. Nie powinno się jeść produktów o wysokim indeksie glikemicznym gdyż wywołują one znaczny wzrost stężenia glukozy. Najlepsze natomiast są te węglowodany, które mają niski indeks glikogemiczny. Gdy wybierasz się na zakupy lub masz zamiar przygotować jakiś posiłek bardzo cenna bedzie ta oto rada: produkty z wysokim indeksem glikogemicznym (gotowana marchewka, białe pieczywo, pieczone ziemniaki, rodzynki banany, słodycze), średni indeks glikogemiczny (makaron, ciemne pieczywo, owsianka) i niski indeks glikogemiczny (jabłka, chude mleko, lody, surowa marchewka,banany we wczesnej porze zbiorów).

  • Największy błąd kobiet to głodzenie się!


Nie należy podejmować takich prób ponieważ wtedy nie chudniecie!! Takie działanie wręcz przeciwne daje skutki niż te, które starasz się uzyskać dlatego bo organizm odkłada zapasy na tak zwaną czarna godzinę. Przyzwyczajony, że długo nie dostaje pokarmu stara się przystosować. W rezultacie zostawia sobie składniki odżywcze gdyż spodziewa się kolejnego okresu bez jedzenia. Lepiej jest spożywać małe posiłki na przykład w ilości, która mieści się w naszych złożonych dłoniach i w około dwu, trzy godzinnych odstępach czasu. W doborze diety pierwsze miejsce powinny zajmować węglowodany, następnie białka i jako ostatnie tłuszcze.

0 komentarze:

Prześlij komentarz